Results: Stage 1

Saariselkä MTB Stages 2019

M ELITE

Lähti: 19, Keskeytti: 2, Hylätty: 0

1. 231 Blom Henrik Team Hi5 OIK Elit 2:14:47
2. 21 Kauppinen Kalle Augmentsports 2:17:33 +2:45
3. 17 Saukko Marko CCH 2:20:25 +5:37
4. 4 Heikkinen Juuso OTC 2:20:46 +5:58
5. 14 Bøthun Øyvind Nordlysbyen Sykkel 2:25:16 +10:28
6. 20 Jolma Tor-Espen Porsanger CK 2:25:16 +10:28
7. 9 Kaksonen Teemu YKV 2:27:08 +12:20
8. 10 Lilja Juha PKK 2:27:12 +12:24
9. 1 Aasa Martin Luleå Terrängcyklister 2:27:22 +12:34
10. 19 Kainulainen Janne KuoPys 2:28:24 +13:36
11. 16 Völcker Björn Lunds OK 2:29:11 +14:24
12. 12 Leppänen Juhamatti JYPS 2:30:03 +15:15
13. 8 Saarela Samuli 2:32:04 +17:16
14. 11 Nykänen Tomi MTBO Finland 2:35:52 +21:04
15. 6 Gromov Konstantin 2:50:35 +35:47
16. 2 Wähäsilta Jaakko Taipale 2:52:33 +37:45
17. 13 Hirvikoski Tino 3:01:53 +47:05
7 Oikarinen Jukka OTC Kesk.
15 Saarijärvi Esa Perähikiän Pyrintö Kesk.

N ELITE

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 22 Alusniemi Sini JyPs/Augment Sports 2:21:32
2. 23 Winberg Hanna Lunedi CK 2:50:06 +28:34
3. 232 Hedman Elli OPP 3:20:26 +58:53

N HARRASTE

Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 141 Ollila Laura Aslakin naishiihtelijä 2:59:18
2. 145 Keränen Anna Kaisa Team Donna Agile 3:13:11 +13:52
2. 139 Kaijanen Tytti Team Donna Agile MTB 3:13:11 +13:52
4. 143 Tormilainen Hanna OP-P 3:20:43 +21:25
5. 147 Alaoja Vilhelmiina JYPS 3:26:03 +26:44
6. 142 Soini Marika Team Donna Agile 3:31:36 +32:18
7. 138 Sariola Jaana Team Donna Agile 3:31:51 +32:32
8. 218 Ruuth Petra 3:42:21 +43:02
9. 149 Jylhä Piia XC Party/Ylivieska 3:45:36 +46:18
10. 140 Lehtinen Anu 3:51:57 +52:39
11. 208 Pisano Virva BCM 3:57:10 +57:51
12. 144 Lietzén Elina LT Pro Evolution Racing 4:02:50 +1:03:31
13. 237 Jyrkinen Venla Saariselkä 4:43:59 +1:44:41

M FATBIKE

Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 151 Törmänen Marko OTC / Team Pyörä-Suvala 2:16:58
2. 164 Soini Kyösti Ski Team Pyörä-Suvala / Krossikomm 2:21:00 +4:02
3. 156 Lappalainen Tatu Provictoria 2:34:38 +17:39
4. 159 Huotari Joel FCL 2:36:44 +19:45
5. 153 Muurinen Antti 2:38:06 +21:07
6. 163 Jenkins Daniel Alppikanuunat 2:46:43 +29:45
7. 158 Vaarala Harri myTempo 2:48:18 +31:19
8. 154 Alatalo Tuomo 2:50:10 +33:11
9. 162 Tarpio Jari KuoPys 2:53:05 +36:06
10. 155 Alatalo Ville 2:58:23 +41:24
11. 157 Ivola Jonne 3:07:41 +50:42
12. 240 Jouhten Tuomas 3:09:59 +53:00
13. 160 Aatsinki Janne Team Pyörä-Suvala 3:11:40 +54:41
14. 152 Ihalainen Harri Team64 3:15:36 +58:37
15. 161 Niittymäki Janne 3:30:02 +1:13:03
16. 165 Koskinen Tommi 3:35:26 +1:18:27
17. 242 Lyytikäinen Kalle 4:31:03 +2:14:04

DUO MIX

Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 190 Koivu Mikko Team H&M 2:56:13
1. 191 Salminen Hanna Team H&M 2:56:13
2. 24 Tenhola Kati Power to Waste 2:59:09 +2:55
2. 42 Sundqvist Marko Power to Waste 2:59:09 +2:55
3. 192 Rusanen Riikka Team Kylmä Rinki 3:08:16 +12:02
3. 193 Rusanen Ville Team Kylmä Rinki 3:08:16 +12:02
4. 187 Virta Susanne Team Putkitekniikka 3:28:02 +31:48
4. 186 Miettinen Kari Team Putkitekniikka 3:28:02 +31:48
5. 189 Jäntti Riikka Tiirismaan Tiisselit 3:51:03 +54:49
5. 188 Makkonen Kimmo Tiirismaan Tiisselit 3:51:03 +54:49

DUO M

Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 179 Kulmala Hessu Cycli Racing Team 2:37:21
1. 178 Roiha Tapio Cycli Racing Team 2:37:21
2. 167 Niku Jussi Team Huoltoukot 2:46:33 +9:12
2. 166 Kouva Antti Team Huoltoukot 2:46:33 +9:12
3. 173 Ellilä Petteri Team Velo Paradis 2:57:14 +19:53
3. 172 Timonen Aapo Team Velo Paradis 2:57:14 +19:53
4. 171 Vartiainen Antti Team Parhaat MansikkaKarkit 3:28:09 +50:47
4. 170 Vartiainen Jukka Team Parhaat MansikkaKarkit 3:28:09 +50:47
5. 168 Kurtti Juho Vellivaaran Veto 3:28:15 +50:54
5. 169 Kurtti Arto Vellivaaran Veto 3:28:15 +50:54
6. 175 Tornqvist Bo Hk Günthérs 3:33:57 +56:36
6. 174 Rinkinen Petri Hk Günthérs 3:33:57 +56:36
7. 183 Koistinen Jyrki SNPS MTB 3:57:43 +1:20:22
7. 182 Salmijärvi Lasse SNPS MTB 3:57:43 +1:20:22
8. 181 Jokinen Janne Worst pace scenario 4:08:42 +1:31:21
8. 180 Stenbäck Juha Worst pace scenario 4:08:42 +1:31:21
9. 177 Loukomies Tuomo Zenitin Veljekset 4:11:24 +1:34:03
9. 176 Riikkala Ville Zenitin Veljekset 4:11:24 +1:34:03

DUO N

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 185 Ranta-Ylitalo Jenni Vapaalaskuseura Leviät 4:11:02
1. 184 Naukkarinen Satu Vapaalaskuseura Leviät 4:11:02

JUNIORIT POJAT ALLE 12V

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 203 Niku Veikka OTC 32:17
2. 195 Jäväjä Sampo OTC 35:46 +3:28
3. 202 Sara Nore Nordlysbyen Sykkel 42:38 +10:20
4. 196 Syrjänen Otto Syrjänen Racing 52:42 +20:24

JUNIORIT POJAT ALLE 15V

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 201 Klevstad Jakobsen Konrad Nordlysbyen Sykkel 22:30
2. 198 Sara Eigir Nordlysbyen Sykkel 23:00 +29
3. 199 Bull Hofrenning Johannes Nordlysbyen Sykkel 23:46 +1:15
4. 200 Birkeli Sivert Nordlysbyen Sykkel 23:48 +1:17
5. 194 Kareisto Jeehu OTC 24:01 +1:31
6. 197 Posio Tuukka OPP 27:18 +4:47

MIEHET KUNTOSARJA

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 206 Jäväjä Jaakko OTC 35:46
2. 222 Sara Geir Jøran Nordlysbyen Sykkel 42:39 +6:53
3. 207 Syrjänen Janne Syrjänen Racing 52:43 +16:57

NAISET KUNTOSARJA

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 205 Idström Raila OTC 32:23

M HARRASTE 50

Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 136 Johansen Kjetil 2:28:27
2. 82 Jakobsen Per Kåre Nordlysbyen Sykkel 2:28:28 +1
3. 83 Bull Tommy Nordlysbyen Sykkel 2:38:57 +10:30
4. 130 Liimatainen Mika Kouvolan Pyöräilijät 2:55:18 +26:51
5. 81 Van der Velde Jan Team Stouwdam 2:55:43 +27:16
6. 104 Sariola Olavi 3:09:20 +40:52
7. 51 Peltola Harri JYPS Jyväskylä 3:23:21 +54:54
8. 111 Wendelius Mats Curly Sue MTB 3:38:39 +1:10:12
9. 64 Mahlberg Hannu Cycling El Burro 3:41:03 +1:12:36
10. 26 Räisänen Timo 3:46:23 +1:17:56
11. 137 Dolgov Jiri 3:54:24 +1:25:57
12. 118 Gruber Ralf Biertrinker 4:11:05 +1:42:38
12. 117 Keinänen Pasi Biertrinker 4:11:05 +1:42:38
14. 79 Romanovskiy Dmitry VessVell 4:30:33 +2:02:06

M HARRASTE 30

Lähti: 48, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1. 107 Savukoski Juha-Matti Sikaosasto 2:20:29
2. 3 Lundbäck Fredrik Luleå ck 2:29:18 +8:49
3. 134 Haataja Joni OPP 2:38:03 +17:34
4. 106 Hiekkaranta Juha Sikaosasto 2:43:47 +23:18
5. 71 Häkkinen Santeri bitucomp oy 2:46:11 +25:42
6. 52 Korkeakivi Jussi OTC 2:48:19 +27:50
7. 86 Harkio Antti 2:49:59 +29:30
8. 78 Kaikkonen Jere OTC 2:51:29 +31:00
9. 75 Männistö Ilkka Ke-Ke 2:51:34 +31:05
10. 65 Lyytikäinen Antti KuoPys 2:53:05 +32:36
11. 85 Sorvari Janne Kalajoen Junkkarit 2:53:58 +33:29
12. 30 Ellilä Jukka-Pekka Paksukumi Team 2:56:12 +35:43
13. 103 Lantto Jouni 2:58:54 +38:24
14. 40 Tervo Tony 3:01:30 +41:01
15. 53 Viero Jukka 3:05:15 +44:46
16. 56 Korhonen Janne IK-32 3:06:07 +45:38
17. 47 Lapinlampi Hannu OTC 3:07:20 +46:51
18. 94 Nousiainen Antti Maastoonpolje.fi 3:08:05 +47:36
19. 87 Martikainen Sami Inarin Ilves 3:08:52 +48:23
20. 77 Soikkeli Reima Ke-Ke 3:09:46 +49:17
21. 36 Virta Ville Cremasters 3:10:25 +49:56
22. 135 Pessa Markus 3:10:52 +50:23
23. 105 Rautkoski Joosua X-Tri Lahti 3:11:35 +51:06
24. 121 Alanen Tuomas Alppikanuunat 3:12:10 +51:41
25. 100 Makkonen Timo TCC 3:13:41 +53:12
26. 99 Viertamo Antti 3:13:49 +53:19
27. 241 Lyytikäinen Eemeli 3:17:38 +57:08
28. 69 Borsoi Marco MTB Imbria Team 3:18:13 +57:44
29. 61 Aaltonen Tuukka Lahden Pyöräilijät 3:18:58 +58:29
30. 89 Männistö Antti http://www.hyvantekija-yhtiot.fi 3:20:43 +1:00:14
31. 101 Pitkänen Jari 3:22:31 +1:02:02
32. 37 Ranta Janne 3:22:42 +1:02:13
33. 213 Mäkelä Jyrki kOKKOLA 3:24:00 +1:03:31
34. 239 Vainiopekka Asko Jokilaakson Jäykät 3:28:07 +1:07:38
35. 59 Krajnak Martin Rauta Polkupyörä Miehet 3:33:11 +1:12:42
36. 90 Ojala Jouni Maastoonpolje 3:36:39 +1:16:10
37. 38 Maksimainen Jussi 3:39:15 +1:18:46
38. 210 Heikkinen Mika 3:43:47 +1:23:18
39. 50 Rytilahti Timo Rauta Polkupyörä Miehet 3:46:47 +1:26:18
40. 233 Loimu Aino OPP 3:50:10 +1:29:41
41. 54 Latvala Timo Hakaniemen Happo 3:54:52 +1:34:23
42. 93 Nousiainen Jyri Kaupin Kanuunat 4:01:42 +1:41:13
43. 211 Juopperi Tommi 4:02:53 +1:42:23
44. 25 Autti Mika Helsingin Herrat 4:19:37 +1:59:07
45. 230 Niskakangas Timo 4:29:52 +2:09:23
46. 62 Kulju Ahto 4:54:12 +2:33:43
47. 119 Harjuniemi Mikko Maastoonpolje.fi 5:07:34 +2:47:05
84 Laitinen Juuso Aslakin liike Kesk.

M HARRASTE 40

Lähti: 53, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1. 46 Tormilainen Heikki OPP 2:34:42
2. 132 Amorrich Julian OPP 2:34:50 +8
3. 48 Hakkarainen Teemu cc picaro 2:35:13 +31
4. 96 Viik Marko Euroacount Finland/PPH/Tcc 2:41:22 +6:39
5. 228 Niskakangas Pekka 2:46:33 +11:51
6. 70 Häkkinen Jussi bitucomp oy 2:49:30 +14:48
7. 55 Similä Mika Cycling El Burro 2:49:32 +14:50
8. 126 Mykkänen Juuso JOM Racing 2:49:40 +14:58
9. 67 Hämäläinen Jani XC Party/Ylivieska 2:51:10 +16:27
10. 92 Kauppinen Petri Weak Performance 2:51:50 +17:07
11. 39 Wähäsilta Mikko Taipale 2:53:58 +19:16
12. 127 Kankainen Esko JOM Racing 2:56:03 +21:21
13. 124 Johansson Christer Stockholm CK / LeMond 2:57:37 +22:54
14. 120 Valkonen Teemu Alppikanuunat 3:01:22 +26:40
15. 44 Heino Micael Korson Kaiku 3:04:00 +29:17
16. 29 Haapakangas Tommi ounaksen pyörä-pojat 3:05:25 +30:42
17. 58 Vuorikoski Sami X-tri Lahti 3:11:33 +36:51
18. 116 Schroderus Simo X-tri Lahti 3:11:35 +36:53
19. 123 Moilanen Teemu Kuopys 3:12:29 +37:47
20. 113 Bjurström Hans Curly Sue MTB 3:12:51 +38:09
21. 73 Karjalainen Taisto MC Kramppi 3:13:01 +38:18
22. 129 Kääriäinen Jani Fatbikevuokraus.com 3:16:23 +41:40
23. 76 Roukala Markus Ke-Ke 3:17:32 +42:49
24. 27 Holopainen Jani Joensuu 3:20:41 +45:58
25. 112 Hjelmestam Eric Curly Sue MTB 3:21:18 +46:36
26. 229 Virtanen Kalle 3:21:37 +46:55
27. 125 Sundquist Svein Kirkenes Cykleklubb 3:22:10 +47:27
28. 80 Rasila Samuli IK-32 3:22:35 +47:52
29. 32 Oinas Janne Alatornion Ahjo 3:22:38 +47:56
29. 72 Kirjavainen Elja Team Silver Planet 3:22:38 +47:56
29. 110 Kanerva Kimmo HyBe 3:22:38 +47:56
32. 114 Ärlemo Tomas Curly Sue MTB 3:26:45 +52:03
33. 128 Isokääntä Jari Ylivieska 3:27:17 +52:34
34. 57 Chan Kok Keong OTC/Malaysian Tigers 3:28:17 +53:34
35. 63 Neitola Pasi Joensuu 3:32:10 +57:27
36. 35 Kareisto Jukka OTC 3:35:21 +1:00:38
37. 98 Möttönen Tomi Kaupin Kanuunat 3:36:54 +1:02:12
38. 108 Simula Sakari PK Cruising 3:41:12 +1:06:29
39. 109 Laitinen Juho PK Cruising 3:41:14 +1:06:32
40. 131 Niininen Rauli Cycling el burro 3:42:48 +1:08:06
41. 34 Säynäjoki Timo PK Cruising 3:43:12 +1:08:30
42. 60 Saarenpää Timo Rauta Polkupyörä Miehet 3:46:47 +1:12:04
43. 43 Ojavuo Tomi K3 Fitness 3:47:36 +1:12:54
43. 45 Rantanen Jyrki 3:47:36 +1:12:54
45. 41 Paukku Tero Roudasta rospuuttoon 3:52:35 +1:17:52
46. 102 Guimaraes Jukka Västilän Voima Ry. 3:54:24 +1:19:41
47. 74 Kurppa Marko Cycling El Burro 3:59:19 +1:24:37
48. 33 Manninen Usko Alppikanuunat 4:05:20 +1:30:38
49. 49 Herronen Tomi Rauta Polkupyörä Miehet 4:17:57 +1:43:14
50. 122 Puhakka Arttu 4:41:43 +2:07:00
51. 88 Lillia Jarno Maastoon polje.fi 5:07:31 +2:32:49
52. 66 Tenhunen Mikko 6:32:28 +3:57:45
133 Lööw Kalle Kesk.

M HARRASTE 60

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 220 Korhonen Jalo 4:16:03

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s